Strona główna » Aktualności » Dzień Dziecka w Zamku Topacz

Dzień Dziecka w Zamku Topacz

28 maja 2017

Dzięki uprzejmości firmy NOKIA po raz kolejny mogliśmy wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu na terenie Zamku Topacz. W sobotę 20 maja punktualnie o 11.00 do Zamku zaczęli schodzić się pierwsi goście. Każdy mógł się poczuć jak dziecko, nie tylko Ci najmłodsi. Były dmuchańce, zjeżdżalnie, zwierzakowe balony, malowanie buziek, fotobudka, punkt z nauką pierwszej pomocy, eksperymenty, akrobacje i wiele, wiele innych atrakcji. Nie zabrakło także ciepłych posiłków, owoców, no, i było to, co tygryski lubią najbardziej, czyli słodycze – mnóstwo słodyczy.

Rodziny z Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska miały swój własny namiot, w razie potrzeby mogły więc w spokoju i komfortowych warunkach odpocząć z chorymi dziećmi.

Pomimo wiatru i chmur (chyba także chciały się z nami bawić) każdy wracał do domu z uśmiechniętą buzią i niemal zupełnie wyczerpanymi pokładami energii.

NOKIA – DZIĘKUJEMY!!!

Specjalne podziękowania składamy dla Pani Mai Tomasiak – koordynatora imprezy – i jej załogi. Jesteście niesamowici!

W sobotni poranek pojechałam do Topacza. Zamek wraz z przyległościami zrobił na mnie ogromne wrażenie, pierwszy raz odwiedziłam to miejsce. Zostaliśmy zaproszeni przez firmę Nokia (podopieczni i ich rodziny, pracownicy i wolontariusze Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska), aby razem świętować Dzień Dziecka.

Przygotowanych atrakcji było co niemiara, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, czy to na zjeżdżalniach, czy na trampolinach, czy przeprowadzając eksperymenty, czy też robiąc sobie śmieszne zdjęcia. Nikt się nie nudził, a dla złapania oddechu spotykaliśmy się w naszym namiocie. Tam mogliśmy spokojnie pobyć z sobą i porozmawiać.

Ania
Wolontariuszka

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej