Strona główna » Aktualności » Dzień Dziecka w Zamku Topacz

Dzień Dziecka w Zamku Topacz

28 maja 2017

Dzięki uprzejmości firmy NOKIA po raz kolejny mogliśmy wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu na terenie Zamku Topacz. W sobotę 20 maja punktualnie o 11.00 do Zamku zaczęli schodzić się pierwsi goście. Każdy mógł się poczuć jak dziecko, nie tylko Ci najmłodsi. Były dmuchańce, zjeżdżalnie, zwierzakowe balony, malowanie buziek, fotobudka, punkt z nauką pierwszej pomocy, eksperymenty, akrobacje i wiele, wiele innych atrakcji. Nie zabrakło także ciepłych posiłków, owoców, no, i było to, co tygryski lubią najbardziej, czyli słodycze – mnóstwo słodyczy.

Rodziny z Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska miały swój własny namiot, w razie potrzeby mogły więc w spokoju i komfortowych warunkach odpocząć z chorymi dziećmi.

Pomimo wiatru i chmur (chyba także chciały się z nami bawić) każdy wracał do domu z uśmiechniętą buzią i niemal zupełnie wyczerpanymi pokładami energii.

NOKIA – DZIĘKUJEMY!!!

Specjalne podziękowania składamy dla Pani Mai Tomasiak – koordynatora imprezy – i jej załogi. Jesteście niesamowici!

W sobotni poranek pojechałam do Topacza. Zamek wraz z przyległościami zrobił na mnie ogromne wrażenie, pierwszy raz odwiedziłam to miejsce. Zostaliśmy zaproszeni przez firmę Nokia (podopieczni i ich rodziny, pracownicy i wolontariusze Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska), aby razem świętować Dzień Dziecka.

Przygotowanych atrakcji było co niemiara, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, czy to na zjeżdżalniach, czy na trampolinach, czy przeprowadzając eksperymenty, czy też robiąc sobie śmieszne zdjęcia. Nikt się nie nudził, a dla złapania oddechu spotykaliśmy się w naszym namiocie. Tam mogliśmy spokojnie pobyć z sobą i porozmawiać.

Ania
Wolontariuszka

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Mikołajki 2020! :)

Mikołajki 2020! 🙂

Mikołaj. Ekscytacja, radość, nadzieja, tajemnica, oczekiwanie... Co roku w okolicach 6 grudnia zapraszaliśmy Was na wielką imprezę, w trakcie której odwiedzał wszystkie dzieciaki Święty Mikołaj. W tym roku świat trochę stanął na głowie, ale pewne rzeczy są niezmienne....

czytaj dalej
Światełko dla Hani 2020 – Małe Rzeczy

Światełko dla Hani 2020 – Małe Rzeczy

Już po raz szósty 12 grudnia o godz. 18.00, na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie zapłonie Światełko dla Hani. Tym razem w inny sposób, bo z racji pandemii – w wersji online, ale mimo to zapłonie równie mocno, jasno i radośnie, jak co roku. Myśl...

czytaj dalej
Kiedy dziecko zachoruje – nowotwór

Kiedy dziecko zachoruje – nowotwór

Jeden z mitów na temat podopiecznych naszego hospicjum domowego jest taki, że to głównie pacjenci chorujący na choroby onkologiczne. Tymczasem, jak przeczytamy w wywiadzie z naszym szefem Formuły Dobra, doktorem Krzysztofem Szmydem - wyleczalność nowotworów wśród...

czytaj dalej
Zapraszamy na coroczne listopadowe spotkanie grupy wsparcia

Zapraszamy na coroczne listopadowe spotkanie grupy wsparcia

Serdecznie zapraszamy Państwa rodzinę na coroczne listopadowe spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie. Spotykamy się 14 listopada 2020 r. o godz. 15:00, aby podczas uroczystej Mszy Św. modlić się za wszystkie zmarłe dzieci. W tym roku, ze względu na panujący w...

czytaj dalej