Strona główna » Aktualności » Dzień Dziecka w Stumilowym Lesie

Dzień Dziecka w Stumilowym Lesie

19 czerwca 2019

1 czerwca 2019 roku świętowaliśmy Dzień Dziecka razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami. To była niesamowita przygoda ze Stumilowego Lasu, który rozkwitł nam dzięki otwartości i pomocy Pani Ewy Dobrowolskiej, Dyrektor Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących we Wrocławiu.

Doskonale wiemy, że historia ze Stumilowego Lasu łączy już całe pokolenia! Nie mogło jej zabraknąć w tak ważnym dniu, który stanowi jedną z niewielu okazji, kiedy możemy świętować razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami. Stumilowy Las gościł tym razem 270 Śmiałków Kubusia Puchatka!

Rozpoczęliśmy Mszą Święta o godz. 13.00. Na stanowisku powitalnym, każdy przyjaciel Kubusia Puchatka (ten Mały i ten Duży) otrzymał mapkę Stumilowego Lasu. Niezwykle ważną, bo ukazująca gdzie można było spotkać naszych ulubionych przyjaciół: Sowę, Prosiaczka, Królika, Kangurzycę i Maleństwo, Tygryska, Kłapouchego, Kubusia Puchatka a nawet psa Bruna i Alpaki ;-).

O 14.30 nasz las wypełnił się gwarem, radosnym śmiechem, okrzykami radości i tygryskowym brykaniem. Nie mogło zabraknąć oczywiście radosnych pląsów pod przewodnictwem Szkoły Tańca AL-MARA!

Po radosnym tupaniu przyszedł czas na to, co tygryski lubią najbardziej. Zdobywanie sprawności u naszych przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Sami zobaczcie jak przeróżne wyzwania czekały na naszych Śmiałków w Stumilowym Lesie! Z zadań wywiązali się po mistrzowsku, więc i małe co nie co się znalazło na Stacji Miodek wypełnionej niespodziankami. My również otrzymaliśmy bezcenny, ulubiony miodzik Kubusia Puchatka pod postacią uśmiechniętych twarzy i serc naszych podopiecznych i ich rodzin!

Tak niesamowite i niezwykle ważne święto nie byłoby możliwe bez wsparcia naszych Darczyńców, Ludzi o wielki sercu, partnerów i przyjaciół. Tegoroczni nasi Darczyńcy to: Diapol Catering, Kuchnia Marche Domar, Kuchnia Marche Sky Tower, Smak na Tak, Mariusz Różański, Arkadiusz Kądziołka (Love Pain), Sebastian Pachoł, Anna i Krzysztof Parys, Orient Express, Kawka Design, Piekarnia Precel, Cukiernia u Spychały, Pierogarnia Kubiel, Pierogarnia Stary Młyn, Dobra Pizza, Puffins, Obiadomek, Welcome Catering Service, Meat – and – eat, Pik – Pol Kamil Pikuła, Majne- Mariusz Kral, Kamix – Firma handlowo- Usługowa Michał Rzeźnik, Bar Barbik, Impel Catering – Party Service, Grunwald 24, Estera Juzwenko Świat Alpak, Paulina Wieczorek, Joanna Kachel – Szyjka, Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza PSP nr 7 we Wrocławiu, Komisariat Wodny KWP we Wrocławiu.

Za wsparcie sprzętowe dziękujemy Szkole Podstawowej nr 12 im. Marii Skłodowskiej – Curie oraz Przedszkolu Terapeutycznemu Niebieski Latawiec dla dzieci z autyzmem we Wrocławiu. 

Wszyscy wiemy jak Kubuś Puchatek uwielbia swój miodek, dlatego z ogromną radością przekazaliśmy dzieciom słodycze, które przyjechały do nas z Głogowa, Karpacza, Niemczy, Strzelec, Bielan Wrocławskich, jak i również z Wrocławia ;-).

Niesamowitą energię, czas, zaangażowanie i uśmiechnięte serca podarowało nam też grono wolontariuszy. Wsparcie również mieliśmy wśród uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Kamiennej Góry, Szkoły Podstawowej nr 8 we Wrocławiu, Gimnazjum nr 1 we Wrocławiu, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 9, Gimnazjum nr 40 we Wrocławiu.

Moglibyśmy tak wymieniać jeszcze chwilkę, nasza lista się nie kończy. Z każdym dniem wspiera nas coraz więcej życzliwych osób, które przekazują nam swoje dobre moce i słowa! Nie sposób Was wszystkich tutaj wymienić. Dziękujemy, że odnaleźliście swoją formułę dobra! Dzięki Wam stworzyliśmy Stumilowy Las z prawdziwego zdarzenia!

Zobaczcie sami w fotorelacji nasz Stumilowy Lasu przy ul. Dworskiej 8 we Wrocławiu!

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Mikołajki 2020! :)

Mikołajki 2020! 🙂

Mikołaj. Ekscytacja, radość, nadzieja, tajemnica, oczekiwanie... Co roku w okolicach 6 grudnia zapraszaliśmy Was na wielką imprezę, w trakcie której odwiedzał wszystkie dzieciaki Święty Mikołaj. W tym roku świat trochę stanął na głowie, ale pewne rzeczy są niezmienne....

czytaj dalej
Światełko dla Hani 2020 – Małe Rzeczy

Światełko dla Hani 2020 – Małe Rzeczy

Już po raz szósty 12 grudnia o godz. 18.00, na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie zapłonie Światełko dla Hani. Tym razem w inny sposób, bo z racji pandemii – w wersji online, ale mimo to zapłonie równie mocno, jasno i radośnie, jak co roku. Myśl...

czytaj dalej
Kiedy dziecko zachoruje – nowotwór

Kiedy dziecko zachoruje – nowotwór

Jeden z mitów na temat podopiecznych naszego hospicjum domowego jest taki, że to głównie pacjenci chorujący na choroby onkologiczne. Tymczasem, jak przeczytamy w wywiadzie z naszym szefem Formuły Dobra, doktorem Krzysztofem Szmydem - wyleczalność nowotworów wśród...

czytaj dalej
Zapraszamy na coroczne listopadowe spotkanie grupy wsparcia

Zapraszamy na coroczne listopadowe spotkanie grupy wsparcia

Serdecznie zapraszamy Państwa rodzinę na coroczne listopadowe spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie. Spotykamy się 14 listopada 2020 r. o godz. 15:00, aby podczas uroczystej Mszy Św. modlić się za wszystkie zmarłe dzieci. W tym roku, ze względu na panujący w...

czytaj dalej