Strona główna » Aktualności » Dzień Dziecka w Stumilowym Lesie

Dzień Dziecka w Stumilowym Lesie

19 czerwca 2019

1 czerwca 2019 roku świętowaliśmy Dzień Dziecka razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami. To była niesamowita przygoda ze Stumilowego Lasu, który rozkwitł nam dzięki otwartości i pomocy Pani Ewy Dobrowolskiej, Dyrektor Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących we Wrocławiu.

Doskonale wiemy, że historia ze Stumilowego Lasu łączy już całe pokolenia! Nie mogło jej zabraknąć w tak ważnym dniu, który stanowi jedną z niewielu okazji, kiedy możemy świętować razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami. Stumilowy Las gościł tym razem 270 Śmiałków Kubusia Puchatka!

Rozpoczęliśmy Mszą Święta o godz. 13.00. Na stanowisku powitalnym, każdy przyjaciel Kubusia Puchatka (ten Mały i ten Duży) otrzymał mapkę Stumilowego Lasu. Niezwykle ważną, bo ukazująca gdzie można było spotkać naszych ulubionych przyjaciół: Sowę, Prosiaczka, Królika, Kangurzycę i Maleństwo, Tygryska, Kłapouchego, Kubusia Puchatka a nawet psa Bruna i Alpaki ;-).

O 14.30 nasz las wypełnił się gwarem, radosnym śmiechem, okrzykami radości i tygryskowym brykaniem. Nie mogło zabraknąć oczywiście radosnych pląsów pod przewodnictwem Szkoły Tańca AL-MARA!

Po radosnym tupaniu przyszedł czas na to, co tygryski lubią najbardziej. Zdobywanie sprawności u naszych przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Sami zobaczcie jak przeróżne wyzwania czekały na naszych Śmiałków w Stumilowym Lesie! Z zadań wywiązali się po mistrzowsku, więc i małe co nie co się znalazło na Stacji Miodek wypełnionej niespodziankami. My również otrzymaliśmy bezcenny, ulubiony miodzik Kubusia Puchatka pod postacią uśmiechniętych twarzy i serc naszych podopiecznych i ich rodzin!

Tak niesamowite i niezwykle ważne święto nie byłoby możliwe bez wsparcia naszych Darczyńców, Ludzi o wielki sercu, partnerów i przyjaciół. Tegoroczni nasi Darczyńcy to: Diapol Catering, Kuchnia Marche Domar, Kuchnia Marche Sky Tower, Smak na Tak, Mariusz Różański, Arkadiusz Kądziołka (Love Pain), Sebastian Pachoł, Anna i Krzysztof Parys, Orient Express, Kawka Design, Piekarnia Precel, Cukiernia u Spychały, Pierogarnia Kubiel, Pierogarnia Stary Młyn, Dobra Pizza, Puffins, Obiadomek, Welcome Catering Service, Meat – and – eat, Pik – Pol Kamil Pikuła, Majne- Mariusz Kral, Kamix – Firma handlowo- Usługowa Michał Rzeźnik, Bar Barbik, Impel Catering – Party Service, Grunwald 24, Estera Juzwenko Świat Alpak, Paulina Wieczorek, Joanna Kachel – Szyjka, Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza PSP nr 7 we Wrocławiu, Komisariat Wodny KWP we Wrocławiu.

Za wsparcie sprzętowe dziękujemy Szkole Podstawowej nr 12 im. Marii Skłodowskiej – Curie oraz Przedszkolu Terapeutycznemu Niebieski Latawiec dla dzieci z autyzmem we Wrocławiu. 

Wszyscy wiemy jak Kubuś Puchatek uwielbia swój miodek, dlatego z ogromną radością przekazaliśmy dzieciom słodycze, które przyjechały do nas z Głogowa, Karpacza, Niemczy, Strzelec, Bielan Wrocławskich, jak i również z Wrocławia ;-).

Niesamowitą energię, czas, zaangażowanie i uśmiechnięte serca podarowało nam też grono wolontariuszy. Wsparcie również mieliśmy wśród uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Kamiennej Góry, Szkoły Podstawowej nr 8 we Wrocławiu, Gimnazjum nr 1 we Wrocławiu, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 9, Gimnazjum nr 40 we Wrocławiu.

Moglibyśmy tak wymieniać jeszcze chwilkę, nasza lista się nie kończy. Z każdym dniem wspiera nas coraz więcej życzliwych osób, które przekazują nam swoje dobre moce i słowa! Nie sposób Was wszystkich tutaj wymienić. Dziękujemy, że odnaleźliście swoją formułę dobra! Dzięki Wam stworzyliśmy Stumilowy Las z prawdziwego zdarzenia!

Zobaczcie sami w fotorelacji nasz Stumilowy Lasu przy ul. Dworskiej 8 we Wrocławiu!

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej