Strona główna » Aktualności » Dolnośląska Wyprawa Po Dobro. Przystanek Zgorzelec

Dolnośląska Wyprawa Po Dobro. Przystanek Zgorzelec

21 lutego 2018

Niedziela rozpoczęła się dla wielu z nas pobudką wczesnym rankiem. Potem była odprawa i ostatnie ustalenia potrzebne do rozpoczęcia Konwoju Dobra! Pierwsza Załoga „Formuły Dobra” przygotowała i spakowała wszystkie potrzebne rzeczy i z uśmiechem na twarzy oraz radością w sercu ruszyła do Zgorzelca! Druga ekipa, wyruszając z miasta, udzieliła wypowiedzi dla Radio Wrocław zapowiadając start Konwoju po Dolnym Śląsku.

Oficjalny start Konwoju Dobra

Przed godziną „0” Zgorzelec Plaza wypełniły kolorowe Baloniki z Dobrym Słowem – symbol naszych Podopiecznych, a podczas wydarzenia nasi Wolontariusze W Akcji dwoili się i troili, aby baloników dla nikogo nie zabrakło. Punktualnie o godzinie 14:00 Rzecznik Prasowy Hospicjum, Beata Butwicka dała sygnał do startu i Wolontariusz Flagowy, Zbigniew Lewicki, dokonał uroczystego wniesienia Flagi Dobra. To był nie tylko podniosły moment, ale widoczny znak, że od tej chwili w gościnnym Zgorzelcu, zapanowało DOBRO! Następnie, pani Renata Burdosz, Rzecznik prasowy Urzędu Miasto Zgorzelec jako przedstawiciel Partnera Wydarzenia, przywitała zebranych gości oraz odebrała specjalnie przygotowany dla Miasta Zgorzelec, Certyfikat Dobra. Po oficjalnym rozpoczęciu, przyszedł czas na atrakcję przygotowaną przez uczennice klas zdrowotnych Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu. Wykonały dla mieszkańców pokaz pierwszej pomocy. Urocze Ratowniczki wraz z opiekunem zostały z nami do samego końca, szkoląc wszystkich chętnych…tych małych i tych dużych!

Wyprawa po Dobro

Po powrocie okazało się, że nasza Księga Dobra przybrała na wadze, dzięki dużej liczbie nowych wpisów od mieszkańców Zgorzelca! Dziękujemy, bo Dobrych Słów nigdy nie jest za wiele. Powodzeniem również cieszyły się przygotowane na tę okazję książki wraz ze specjalnym prezentem – „Bohaterską Zakładką” Do puszki za książki trafiło 567zł! Dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych. Jednak największe zainteresowanie wzbudzała ścianka Mobilnego Poboru Dobra pod tytułem: „Jestem Bohaterem wyprawy po 1% Dobra”. Chętnych do utrwalenia swojego bohaterskiego wizerunku ekspresowym zdjęciem wykonanym polaroidem, było sporo! Dodamy również iż podczas wydarzenia dyżurował nasz zespół medyczny z terenu Zgorzelca: dr Izabela Kurzyńska, dr Ilona Curyło Dziuba i Pani Pielęgniarka Beata Wojdyło. Towarzyszyły nam dzielnie pozostające pod naszą opieką rodziny. Z całego serca Wam dziękujemy!

Dziękujemy mieszkańcom Zgorzelca za udział w naszym pierwszym Mobilnym Punkcie Poboru Dobra na trasie dolnośląskiego Konwoju! Już wkrótce następne Miasto… Specjalne podziękowania kierujemy na ręce Rafała Gronicza – Burmistrza miasta Zgorzelec za zaproszenie do uroczego Miasta. Dziękujemy Centrum Handlowo – Rozrywkowemu Zgorzelec Plaza za gościnność i perfekcyjną współpracę. Moc podziękowań kierujemy w również stronę Adsystem i Grunwald24, Wasze wsparcie jest bezcenne!

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej