Strona główna » Aktualności » Dolnośląska Wyprawa Po Dobro. Przystanek Głogów

Dolnośląska Wyprawa Po Dobro. Przystanek Głogów

18 kwietnia 2018

W sobotę, 14 kwietnia 2018 roku, Mobilny Punkt Poboru Dobra zawitał do położonego podobnie jak Wrocław nad rzeką Odrą – Głogowa. Było to piąte miasto, ale szóste już miejsce na mapie Konwoju Dobra, które zaprosiło do siebie Stowarzyszenie Medyczne Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”.

1000 letnia historia, współczesne talenty, gorące serca

Głogów to jedno z najstarszych miast Polski. Jego historia liczy ponad 1000 lat. Zniszczone w 95% podczas wojny miasto, dźwignęło się z ruin, zachwycając dzisiaj klimatem, architekturą, położeniem i ludźmi; otwartymi, uśmiechniętymi i dobrego serca. Wspaniale było więc gościć w tak niezwykłym miejscu. Nasz Mobilny Punkt Poboru Dobra, rozpoczął swoją edukacyjną formułę, jak zawsze punktualnie o godzinie 14.00, z radością oczekując na mieszkańców. Mogliśmy to uczynić dzięki uprzejmości naszego partnera – Galerii Glogovia. Dzięki mieszkańcom Głogowa, Panu Marcinowi Malińskiemu i Panu Kacprowi z  firmy Technika estradowa Sound Art, którzy udostępnili nam głośniki, oraz dzięki Polkowickiemu Centrum Animacji, którzy przekazali nam podesty, dowiezione na wydarzenie przez głogowską firmę Antrans, mogliśmy zaprezentować się w pełnej krasie. Przede wszystkim mogliśmy umożliwić występ naszym głogowskim gościom specjalnym – młodym wokalistom ze Studia Talentów – Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie. Ależ to było wspaniałe widowisko! Dobrych uczynków w Głogowie to nie koniec. Naszej wyprawie po Dobro, towarzyszyli wolontariusze szkolni z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Głogowie. To dzięki nim, każdy z gości Galerii Glogovia otrzymał nasz prezent specjalny – wyjątkową zakładkę do książki z miejscem do zapisywania dobrych słów i inspirujących cytatów.

Zostań Bohaterem Wyprawy po 1% Dobra

To hasło mieszkańcy Głogowa rozumieli doskonale. Bohaterowie mali i duzi, odważni oraz ci bardziej nieśmiali – wszyscy jednakowo chętnie pozowali do zdjęć na ściance „Jestem Bohaterem Wyprawy po 1% Dobra” i dumnie dzielili się cytatami z dobrym słowem. Najmłodsi mieszkańcy Głogowa, towarzyszący rodzicom czy dziadkom, chętnie pobierali w swoje małe dłonie symbol naszych Podopiecznych – baloniki z karteczkami z dobrym słowem. Odchodzące z naszego Mobilnego Punktu Poboru Dobra, drobne dziecięce sylwetki, szybko wtapiały się w tłum, ale niesiony przez nie balonowy przekaz,  jeszcze długo dominował nad głowami dorosłych. Mieszkańcy Głogowa gremialnie zasilali naszą Księgę Dobra, nową porcją dobrych słów. Dziękujemy, będziemy się nimi dzielić podczas kolejnych wypraw! Dla mieszkańców Głogowa mięliśmy również nasze czerwone ciasteczka mocy, symbolizujące nasze logo. Nikt na szczęście nie wpadł na pomysł, żeby brać je na pamiątkę – moc była konsumowana w trybie natychmiastowym, a błogie miny spożywających świadczyły o tym, że ciasteczka były co najmniej … dobre.

Czas pożegnania z Głogowem, wyznaczony godziną 16:00, przyszedł tak niespodziewanie. Było radośnie i przyjaźnie. A szczególną radość, sprawiła nam obecność naszej małej podopiecznej Anitki, która wraz z bratem, mamą, tatą i babcią, mieszkańcami Głogowa rzecz jasna, towarzyszyła nam przez całe wydarzenie. Do zobaczenia gościnny, prastary, bardzo bliski naszym sercom Głogowie, dziękujemy i mamy nadzieję do zobaczenia.

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Poznajmy się bliżej

Poznajmy się bliżej

Media to narzędzie, które może pomóc w osiąganiu głównego celu, jakim jest dobro pacjentów i ich rodzin. Dzięki mediom o naszych akcjach i wydarzeniach charytatywnych może dowiedzieć się więcej osób. A w każdym z nas jest szczera chęć pomagania. Informacje w mediach...

czytaj dalej
Wyjazdowa Grupa Wsparcia 2024

Wyjazdowa Grupa Wsparcia 2024

Już niedługo, bo w sobotę 11 maja 2024 r. odbędzie się kolejna Wyjazdowa Grupa Wsparcia dla rodziców po stracie. Będzie to okazja, aby w bezpiecznym i rozumiejącym otoczeniu dzielić się doświadczeniem życia po stracie dziecka z innymi rodzicami. Tym razem udamy się do...

czytaj dalej
Akcja „Nie bądź sknera kup pampera”

Akcja „Nie bądź sknera kup pampera”

Rozpoczęliśmy kolejną edycję akcji "Nie bądź sknera kup pampera", której celem jest zbiórka artykułów dla dzieci będących pod opieką naszego hospicjum. W tym działaniu może wziąć udział każdy. To nic trudnego. Wystarczy skontaktować się z koordynatorem z ramienia...

czytaj dalej