Strona główna » Aktualności » Dolnośląska Wyprawa Po Dobro. Ostatni przystanek AD 2018

Dolnośląska Wyprawa Po Dobro. Ostatni przystanek AD 2018

30 kwietnia 2018

Dolnośląska wyprawa po Dobro

25 kwietnia 2018 roku, Mobilny Punkt Poboru Dobra po raz ostatni w tym roku, zbudował swoje stanowisko informacyjne podczas koncertu charytatywnego na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Było to szóste miasto, ale siódme miejsce na mapie Konwoju Dobra, które zaprosiło do siebie Stowarzyszenie Medyczne Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”.

Moc atrakcji zamienia się w pomoc

Samorząd Studencki Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, na to ostatnie spotkanie z Konwojem Dobra, przygotował wiele atrakcji. Muzycznie, na scenie prezentowali się młodzi artyści: „Marvikal”, „The Trenka Band”, „Endeen” czy „Improwizowane poniedziałki”. Muzykowanie przeplatało się z licytacją darów przekazanych przez wykładowców z Papieskiego Wydziału Teologicznego. Były obrazy, rzeźby a nawet zestaw piśmienniczy, zapewniający według słów ofiarodawcy, karierę naukową. Panie, z Wrocławskiego Centrum Seniora, upiekły wspaniałe ciasta i prezentowały w swoich bajecznie kolorowych strojach kolejne przedmioty licytacji. Działało nasze stoisko z książkami i dobrą zakładką do książki, Księga Dobra zachęcała do nowych wpisów a za ścianką do zdjęć w równych szeregach ustawiły się Baloniki Dobra, by na zakończenie wydarzenia, opuścić gościnne mury PWT wraz z przybyłymi na koncert gośćmi.

Bohater Wyprawy Po Dobro 2018

Jednym z licytowanych fantów był identyfikator naszej kampanii „Jestem Bohaterem Wyprawy po 1% Dobra” z certyfikatem autentyczności. Licytowany jako ostatni, podgrzał atmosferę koncertu do czerwoności. Kiedy w kolejnej turze zgłoszeń, z sali padło zdecydowane 4000PLN, wybuchły okrzyki pełne radości. Grupie młodych osób z brytyjskiej firmy New Voice Media w drodze na scenę po odbiór wylicytowanego identyfikatora, towarzyszyły przepełnione radością spojrzenia, brawa i pełne pasji komentarze. „Giving Voice” to nazwa projektu charytatywnego w firmie licytującej. Pracownicy zbierając pewną kwotę mogą liczyć na jej podwojenie ze strony firmy. Ależ to były emocje. Wspaniale jest wiedzieć, że są firmy, które w taki sposób zachęcają swoich pracowników do czynienia dobra.

Konwój Dobra w liczbach

Zanim nastąpiła licytacja identyfikatora, podsumowaliśmy tegoroczną kampanię. Wszak wyruszyliśmy na Wyprawę Po 1% Dobra, by edukować, informować, promować, poznawać i dać się poznać. Od stycznia do kwietnia, przejechaliśmy łącznie 1050 km. Rozdaliśmy 1750 Baloników z Karteczkami z Dobrym Słowem, opowiadając o tym, że są symbolem naszych małych Podopiecznych. Wszak z każdego balonika uchodzi kiedyś powietrze, niczym życie, ale zostaje po nim dobre słowo. 2780 zakładek do książek, trafiło do rąk mieszkańców odwiedzanych miast, informując o możliwości przekazania na naszą rzecz 1% procenta podatku. O 190 powiększyła się liczba nowych wpisów do Księgi Dobra. Będziemy mieli na długi czas zapas Dobrych Słów dla potrzebujących. 31 wolontariuszy i 28 pracowników w tym lekarzy, pielęgniarek, terapeutów, zabezpieczało informacyjnie nasze Mobilne Punkty Poboru Dobra. Byliśmy wraz z 3 rodzinami naszych podopiecznych do dyspozycji zainteresowanych osób, informując o idei hospicjum domowego dla dzieci. Podczas wydarzeń gościliśmy liczne osobistości: Rektorów, Posłów na Sejm, Prezydentów Miast, Burmistrzów, Wójtów. Konwój Dobra zaowocował również konkretną sumą pieniędzy. Zebraliśmy kwotę 14012,66 zł! To ponad 200 godzin dodatkowej rehabilitacji dla naszych małych podopiecznych!

Koniec i Początek w jednym

Już wiemy, że nie żegnamy się Konwojem Dobra. Rozsmakowaliśmy się w urodzie regionu, jego wspaniałych mieszkańcach i gościnnych progach wielu instytucji, które nas podejmowały. Konwój Dobra reaktywuje więc swoją wyprawę w styczniu 2019 roku.  Na 10-lecie działalności Stowarzyszenia Medycznego Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuły Dobra” chcemy móc powiedzieć: „My znamy region i jego potrzeby a region zna nas, bowiem niesiemy pomoc dla nieuleczalnie chorych dzieci Dolnego Śląska”. Za wspólne konwojowanie w tym roku wszystkim serdecznie dziękujemy. Szczególnie mediom, które regionalnie i lokalnie informowały o kolejnych przystankach na trasie Konwoju Dobra. Do zobaczenia za rok.

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej