Strona główna » Aktualności » Dolnośląska Wyprawa Po Dobro. Ostatni przystanek AD 2018

Dolnośląska Wyprawa Po Dobro. Ostatni przystanek AD 2018

30 kwietnia 2018

Dolnośląska wyprawa po Dobro

25 kwietnia 2018 roku, Mobilny Punkt Poboru Dobra po raz ostatni w tym roku, zbudował swoje stanowisko informacyjne podczas koncertu charytatywnego na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Było to szóste miasto, ale siódme miejsce na mapie Konwoju Dobra, które zaprosiło do siebie Stowarzyszenie Medyczne Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”.

Moc atrakcji zamienia się w pomoc

Samorząd Studencki Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, na to ostatnie spotkanie z Konwojem Dobra, przygotował wiele atrakcji. Muzycznie, na scenie prezentowali się młodzi artyści: „Marvikal”, „The Trenka Band”, „Endeen” czy „Improwizowane poniedziałki”. Muzykowanie przeplatało się z licytacją darów przekazanych przez wykładowców z Papieskiego Wydziału Teologicznego. Były obrazy, rzeźby a nawet zestaw piśmienniczy, zapewniający według słów ofiarodawcy, karierę naukową. Panie, z Wrocławskiego Centrum Seniora, upiekły wspaniałe ciasta i prezentowały w swoich bajecznie kolorowych strojach kolejne przedmioty licytacji. Działało nasze stoisko z książkami i dobrą zakładką do książki, Księga Dobra zachęcała do nowych wpisów a za ścianką do zdjęć w równych szeregach ustawiły się Baloniki Dobra, by na zakończenie wydarzenia, opuścić gościnne mury PWT wraz z przybyłymi na koncert gośćmi.

Bohater Wyprawy Po Dobro 2018

Jednym z licytowanych fantów był identyfikator naszej kampanii „Jestem Bohaterem Wyprawy po 1% Dobra” z certyfikatem autentyczności. Licytowany jako ostatni, podgrzał atmosferę koncertu do czerwoności. Kiedy w kolejnej turze zgłoszeń, z sali padło zdecydowane 4000PLN, wybuchły okrzyki pełne radości. Grupie młodych osób z brytyjskiej firmy New Voice Media w drodze na scenę po odbiór wylicytowanego identyfikatora, towarzyszyły przepełnione radością spojrzenia, brawa i pełne pasji komentarze. „Giving Voice” to nazwa projektu charytatywnego w firmie licytującej. Pracownicy zbierając pewną kwotę mogą liczyć na jej podwojenie ze strony firmy. Ależ to były emocje. Wspaniale jest wiedzieć, że są firmy, które w taki sposób zachęcają swoich pracowników do czynienia dobra.

Konwój Dobra w liczbach

Zanim nastąpiła licytacja identyfikatora, podsumowaliśmy tegoroczną kampanię. Wszak wyruszyliśmy na Wyprawę Po 1% Dobra, by edukować, informować, promować, poznawać i dać się poznać. Od stycznia do kwietnia, przejechaliśmy łącznie 1050 km. Rozdaliśmy 1750 Baloników z Karteczkami z Dobrym Słowem, opowiadając o tym, że są symbolem naszych małych Podopiecznych. Wszak z każdego balonika uchodzi kiedyś powietrze, niczym życie, ale zostaje po nim dobre słowo. 2780 zakładek do książek, trafiło do rąk mieszkańców odwiedzanych miast, informując o możliwości przekazania na naszą rzecz 1% procenta podatku. O 190 powiększyła się liczba nowych wpisów do Księgi Dobra. Będziemy mieli na długi czas zapas Dobrych Słów dla potrzebujących. 31 wolontariuszy i 28 pracowników w tym lekarzy, pielęgniarek, terapeutów, zabezpieczało informacyjnie nasze Mobilne Punkty Poboru Dobra. Byliśmy wraz z 3 rodzinami naszych podopiecznych do dyspozycji zainteresowanych osób, informując o idei hospicjum domowego dla dzieci. Podczas wydarzeń gościliśmy liczne osobistości: Rektorów, Posłów na Sejm, Prezydentów Miast, Burmistrzów, Wójtów. Konwój Dobra zaowocował również konkretną sumą pieniędzy. Zebraliśmy kwotę 14012,66 zł! To ponad 200 godzin dodatkowej rehabilitacji dla naszych małych podopiecznych!

Koniec i Początek w jednym

Już wiemy, że nie żegnamy się Konwojem Dobra. Rozsmakowaliśmy się w urodzie regionu, jego wspaniałych mieszkańcach i gościnnych progach wielu instytucji, które nas podejmowały. Konwój Dobra reaktywuje więc swoją wyprawę w styczniu 2019 roku.  Na 10-lecie działalności Stowarzyszenia Medycznego Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuły Dobra” chcemy móc powiedzieć: „My znamy region i jego potrzeby a region zna nas, bowiem niesiemy pomoc dla nieuleczalnie chorych dzieci Dolnego Śląska”. Za wspólne konwojowanie w tym roku wszystkim serdecznie dziękujemy. Szczególnie mediom, które regionalnie i lokalnie informowały o kolejnych przystankach na trasie Konwoju Dobra. Do zobaczenia za rok.

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Mikołajki 2020! :)

Mikołajki 2020! 🙂

Mikołaj. Ekscytacja, radość, nadzieja, tajemnica, oczekiwanie... Co roku w okolicach 6 grudnia zapraszaliśmy Was na wielką imprezę, w trakcie której odwiedzał wszystkie dzieciaki Święty Mikołaj. W tym roku świat trochę stanął na głowie, ale pewne rzeczy są niezmienne....

czytaj dalej
Światełko dla Hani 2020 – Małe Rzeczy

Światełko dla Hani 2020 – Małe Rzeczy

Już po raz szósty 12 grudnia o godz. 18.00, na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie zapłonie Światełko dla Hani. Tym razem w inny sposób, bo z racji pandemii – w wersji online, ale mimo to zapłonie równie mocno, jasno i radośnie, jak co roku. Myśl...

czytaj dalej
Kiedy dziecko zachoruje – nowotwór

Kiedy dziecko zachoruje – nowotwór

Jeden z mitów na temat podopiecznych naszego hospicjum domowego jest taki, że to głównie pacjenci chorujący na choroby onkologiczne. Tymczasem, jak przeczytamy w wywiadzie z naszym szefem Formuły Dobra, doktorem Krzysztofem Szmydem - wyleczalność nowotworów wśród...

czytaj dalej
Zapraszamy na coroczne listopadowe spotkanie grupy wsparcia

Zapraszamy na coroczne listopadowe spotkanie grupy wsparcia

Serdecznie zapraszamy Państwa rodzinę na coroczne listopadowe spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie. Spotykamy się 14 listopada 2020 r. o godz. 15:00, aby podczas uroczystej Mszy Św. modlić się za wszystkie zmarłe dzieci. W tym roku, ze względu na panujący w...

czytaj dalej