Strona główna » Aktualności » Czytam – Kupuję – Pomagam

Czytam – Kupuję – Pomagam

3 listopada 2016

W niedzielę 20 listopada w kultowej Barbarze odbędzie się charytatywny kiermasz książek „Czytam – Kupuję – Pomagam” zorganizowany przez Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na rehabilitację podopiecznych Hospicjum.

Książki dostępne na kiermaszu zostały przekazane Hospicjum przez zaprzyjaźnione wydawnictwa, pisarzy, blogerów książkowych oraz ludzi z całej Polski. Oprócz atrakcji książkowych na gości odwiedzających kiermasz czekają rodzinne warsztaty konstrukcyjne z cyklu „Świat na wspak”, podczas których powstaną nowe historie i opowieści zilustrowane przestrzennie (11.00–13.00). Wraz z Kasią Bury z bloga  „Tekturowo” stworzymy interaktywną bibliotekę, w której książki zadziwiają na różne sposoby. Będzie z nami również wrocławska pisarka Agnieszka Gil, która podczas smakowitych GILgotek przeczyta kilka kuchennych historii, wymieni z dziećmi i ich rodzicami plotki z kuchni, zaprosi do rozwiązania smakowitej krzyżówki oraz innych kulinarnych zagadek (15.00).

Zapraszamy w wigilię Dnia Życzliwości w godzinach 10.00–20.00 do Barbary przy ul. Świdnickiej 8c. Ważne informacje: wstęp wolny na wszystkie wydarzenia, za książki płatność  tylko gotówką.

Do 15 listopada niezniszczone książki można przekazywać do siedziby Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska przy ul. Traugutta 57/59 (tel. kontaktowy: 694 589 004).

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej