Strona główna » Aktualności » Co przyniesie nam 2024 rok w ramach projektu WOW dla NGO?

Co przyniesie nam 2024 rok w ramach projektu WOW dla NGO?

10 lutego 2024

Cieszymy się, że możemy podzielić się z Wami wiadomościami dotyczącymi naszego projektu WOW dla NGO! Dzięki wsparciu 365 475 zł, jakie otrzymaliśmy na lata 2023-2026, od Narodowego Instytutu Wolności, rozpoczęliśmy wiele inicjatyw, które mają na celu rozwijanie wolontariatu w naszej organizacji.

W 2023 roku intensywnie pracowaliśmy nad podnoszeniem kwalifikacji naszych wolontariuszy. Zorganizowaliśmy szkolenia dla wolontariuszy, a koordynator wolontariatu ukończył I Szkołę Dobrego Wolontariatu. Wszystko po to, by nasza praca była jeszcze bardziej skuteczna i dobrze zorganizowana.

Dbając o bezpieczeństwo, profesjonalizm, komfort współpracy – przeprowadziliśmy szkolenia z pierwszej pomocy oraz dobrej komunikacji dla naszych wolontariuszy. Jesteśmy przekonani, że dobrze przygotowani wolontariusze to klucz do sukcesu każdej organizacji!

Jednym z najciekawszych etapów projektu było zorganizowanie konkursu na minigranty. Dzięki niemu pięć fantastycznych projektów, zainicjowanych przez naszych wolontariuszy, stało się rzeczywistością. To dowód na to, że kreatywność i zaangażowanie młodych ludzi są nieograniczone.

W ramach projektu zakupiliśmy również nowy sprzęt biurowy, który umożliwi lepszą organizację spotkań z wolontariuszami oraz ułatwi ich pracę w biurze, gdy będą współpracować z nami w siedzibie hospicjum.

Co przyniesie nam 2024 rok w ramach projektu WOW dla NGO?

Dzięki wsparciu, jakie otrzymaliśmy, planujemy kolejne inicjatywy, które jeszcze bardziej wzmocnią Formułę Dobra – naszą społeczność wolontariuszy.

Jedna z tych inicjatyw to Konkurs na Minigranty – edycja 2024!

Nasz konkurs na minigranty był wielkim sukcesem, dlatego w tym roku wracamy z kolejną edycją! Jeśli masz kreatywny pomysł na projekt, który może zaangażować lokalną społeczność, zmienić coś na lepsze, wesprzeć – to ta inicjatywa jest właśnie dla Ciebie. Bądźcie gotowi na więcej szczegółów – już niebawem!

Razem tworzymy Formułę Dobra!

Bądźcie z nami na bieżąco, bo to dopiero początek naszej wspólnej przygody.

Projekt dofinansowany w ramach projektu dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków programu Korpus Solidarności – Rządowy Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030, w programie „Wsparcie organizacji wolontariatu w NGO – WOW w NGO!”

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Poznajmy się bliżej

Poznajmy się bliżej

Media to narzędzie, które może pomóc w osiąganiu głównego celu, jakim jest dobro pacjentów i ich rodzin. Dzięki mediom o naszych akcjach i wydarzeniach charytatywnych może dowiedzieć się więcej osób. A w każdym z nas jest szczera chęć pomagania. Informacje w mediach...

czytaj dalej
Wyjazdowa Grupa Wsparcia 2024

Wyjazdowa Grupa Wsparcia 2024

Już niedługo, bo w sobotę 11 maja 2024 r. odbędzie się kolejna Wyjazdowa Grupa Wsparcia dla rodziców po stracie. Będzie to okazja, aby w bezpiecznym i rozumiejącym otoczeniu dzielić się doświadczeniem życia po stracie dziecka z innymi rodzicami. Tym razem udamy się do...

czytaj dalej
Akcja „Nie bądź sknera kup pampera”

Akcja „Nie bądź sknera kup pampera”

Rozpoczęliśmy kolejną edycję akcji "Nie bądź sknera kup pampera", której celem jest zbiórka artykułów dla dzieci będących pod opieką naszego hospicjum. W tym działaniu może wziąć udział każdy. To nic trudnego. Wystarczy skontaktować się z koordynatorem z ramienia...

czytaj dalej