Strona główna » Aktualności » 6 grudnia – czy to magiczny czas?

6 grudnia – czy to magiczny czas?

6 grudnia 2021

Za oknami ciemno, cały świat przykryła gruba warstwa iskrzącego się śniegu. Trzeba już zakładać grube kurtki, wełniane szaliki i czapki z pomponami. Reklamy świąteczne kuszą nas i zapraszają do spróbowania cynamonowej herbaty albo lukrowanych pierniczków. Pod nosem podśpiewujemy świąteczne piosenki. Na śliskich chodnikach zabiegani dorośli pędzą po ostatnie zakupy. A czym zajmują się dzieci? W ciepłych domach przyklejają nosy do szyb i wypatrują pewnego tajemniczego przybysza…

Ciepłe ciasteczka na talerzu, mleko w szklance, wszystko zapięte na ostatni guzik. A gdzie on jest? Święty Mikołaj zawsze przychodzi na czas, tylko żadne dziecko nie wie, kiedy ten czas tak właściwie jest? A skoro niemożliwe jest, żeby przyłapać go, jak wchodzi cichutko przez komin, należy obrać inną taktykę porozumienia się ze świętym Mikołajem! Trzeba napisać do niego list!

W ostatnim miesiącu w roku skrzynka pocztowa na biegunie północnym z pewnością pęka w szwach. Wszystkie dzieci, i te małe, i te duże, biorą za pióra i piszą listy. Witają się uprzejmie ze Świętym Mikołajem, po czym proszą o wymarzone prezenty. Nowa lalka, ogromny pluszowy miś, posterunek policji zbudowany z klocków, błyszcząca pościel, puzzle, kula śnieżna, gryzaki czy mata do ćwiczeń. A może dobro i pokój na świecie, dodatkowy dzień z tymi, za którymi tęsknimy, wspólne i spokojne chwile w gronie najbliższych? O czymkolwiek byśmy nie marzyli, warto jest o to prosić. W końcu Święty Mikołaj uwielbia rozdawać prezenty grzecznym dzieciom. A przecież my cały rok byliśmy grzeczni, prawda?

6 grudnia obchodzimy Dzień Świętego Mikołaja. Niech to będzie czas, w którym nie tylko dostaniemy upragnione podarunki, ale również sami zmienimy się w Świętego Mikołaja i będziemy rozdawać innym prezenty. Ciepły uśmiech, pomocna dłoń, dobre słowo i ciepła herbata. Nasz najmniejszy gest może okazać się dla kogoś najpiękniejszym darem.

Ola – wolontariuszka Formuły Dobra

Radości na ten magiczny czas życzy zespół Formuły Dobra, wolontariusze i przyjaciele!

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej