Strona główna » Aktualności » 25. Finał WOŚP

25. Finał WOŚP

16 stycznia 2017

Siema! Kochani, jak zapewne wiecie, w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z 1% odpisanego od podatku zakupiła 29 aut dla hospicjów dziecięcych w całej Polsce. Wśród obdarowanych szczęśliwców znalazło się Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska!

Wyruszyliśmy wczesnym rankiem do stolicy, by podpisać odpowiednie dokumenty i oficjalnie odebrać samochód. Po południu wsiedliśmy do naszego nowego auta i ruszyliśmy w trasę, by wraz z innymi hospicjami poprowadzić 11. Bieg „Policz się z cukrzycą”.

Ale najważniejsze i najpiękniejsze chwile spędziliśmy w studiu WOŚP. Było głośno i kolorowo. Gdy pojawił się Jurek Owsiak w swoim tradycyjnym czerwono-żółtym stroju, zaczęło się szaleństwo: flagi powiewały, ludzie klaskali, otoczyli Owsiaka kołem. Udało nam się jednak do Niego przedrzeć, by wręczyć Mu ordery naszego Hospicjum oraz domowe babeczki. Jurek, jak to Jurek, ciągle w biegu, podziękował, dał nam piękny bukiet kwiatów i pobiegł dalej.

Dzisiaj wiemy, że WOŚP na tę chwilę zebrała ponad 62 miliony. Te pieniądze są dowodem na to, że potrafimy się połączyć, gdy jest taka potrzeba. Wierzymy w to, że dobro, które z taką mocą przetrwało 25 lat, nadal będzie się rozmnażać. Jurku, sto lat i niech się kręci do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Pozostałe aktualności

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

Koncert „Dzieci – Dzieciom”

"Dzieci - Dzieciom", to tytuł koncertu charytatywnego, który odbył się w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. Podczas wydarzenia odbyła się kwesta na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, w trakcie której zebrano kwotę 1643,00 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim...

czytaj dalej
Misja Superbohaterów

Misja Superbohaterów

W powietrzu czuć już upragnione wakacje. Dziś jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą tajemniczą, plenerową zabawą z Superbohaterami. Zaciekawieni?

27 maja rozpoczęliśmy naszą niezwykłą misję z okazji Dnia Dziecka. Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy razem z naszymi Podopiecznymi i ich rodzinami w Dolnośląskim Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 12 dzięki gościnności – p. Dyrektora – Krzysztofa Kowala.

czytaj dalej
Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Spotkanie Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w Domaniowie

Piękna, wiosenna pogoda przywitała uczestników spotkania Grupy Wsparcia Dla Rodzin w Żałobie w gościnnej Gminie Domaniów. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą w Parafii Nawiedzenia NMP w Domaniowie odprawił nasz kapelan ks. Tomasz Filinowicz. ...

czytaj dalej
Wycieczka dla rodzeństwa

Wycieczka dla rodzeństwa

Gokarty, konie, tyrolka, zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, ognisko z kiełbaskami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników wycieczki dla rodzeństwa naszych podopiecznych. Dzieci pojechały do Domu Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie....

czytaj dalej