22 marca 2018 roku, o godzinie 17:00 w sali Kina „Forum” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki, po czerwonym dywanie dostojnie sunęły osobistości bolesławieckiego świata sportu, kultury i nauki. W progach witała je Pani Dyrektor Ewa Lijewska-Małachowska wraz z Prezydentem Miasta, Piotrem Romanem. U szczytu czerwonego dywanu dumnie i kolorowo witały gości… pawie. Nie, nie takie żywe, ale symboliczne. Uwielbiamy takie symbole, jako że i my je mamy i z troską pielęgnujemy. Swoje ważne miejsce na uroczystej gali znalazł również nasz Mobilny Punkt Poboru Dobra Stowarzyszenia Medycznego Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”. To była nasza trzecia wyprawa w ramach Konwoju Dobra.
Z miłości do Małej Ojczyzny
Bolesławiec często jest nazywany ceramiczną stolicą Polski. Któż z nas bowiem nie zna pięknej i dopracowanej w każdym calu kamionki w biało-kobaltowych odcieniach? Symboliczne pawie prezentowały właśnie owe niepowtarzalne ceramiczne wzory. Niezapomniane to było wrażenie, towarzyszące już po raz 22 nagradzaniu przez Prezydenta Miasta osób zasłużonych dla promocji tego niezwykłego miejsca. Bolesławiec odkrył zatem swoją formułę, dzięki której promowane jest wspólne, bolesławieckie dobro.
Otwarte na dobro bolesławieckie serca
„Ci wyjątkowi ludzie, zebrani w jednym czasie, pod gościnnym dachem Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki, na pewno zwrócą swoją uwagę i otworzą swoje serca na sprawę nieuleczalnie chorych dzieci i ich rodzin, którymi zajmuje się Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska” – powiedział podczas rozmów na temat odwiedzin Konwoju Dobra w Bolesławcu, Pan Prezydent Piotr Roman. I tak się stało! Wyposażony obficie w materiały informacyjne dotyczące działalności medycznej, terapeutycznej psychologicznej czy duchowego wsparcia dla rodzin naszych małych Podopiecznych oraz nasze symbole: baloniki z dobrym słowem i księgę dobra, Mobilny Punkt Poboru Dobra, z radością witał tłumnie przybywających laureatów. Oblegana była ścianka „Jestem bohaterem wyprawy po 1% dobra”, pęczniała od ciekawych wpisów Księga Dobra, znikały w zawrotnym tempie zakładki do książki z miejscem, do zapisywania dobrych słów z czytanych dzieł literackich. A pożegnaliśmy gości gali balonikami z dobrym słowem – symbolem naszych małych Podopiecznych.
Przekonaliśmy się na własnej skórze, że dobre działania ludzi lubią się mnożyć, by można się było wypracowanym dobrem szczodrze dzielić. Zawarliśmy wiele cudownych znajomości, które na pewno zaowocują wieloma wspólnymi projektami. Nasz zespół organizacyjny, wolontariusze oraz personel medyczny pod wodzą szefa hospicjum dr. n. med. Krzysztofa Szmyda, wraz z naszym partnerem Radio Taxi Serc, opuszczał wraz z zachodzącym słońcem gościnny Bolesławiec. Zabieraliśmy w naszych sercach nie tylko energetyczne rytmy żeńskiej kapeli, towarzyszącej gali, ale i niewypowiedzianą radość. Bowiem Dolnośląska Wyprawa Po Dobro jak się okazuje, to również odkrywanie niezwykłych miejsc i wyjątkowych ludzi. Bo przecież dobro ma wiele imion. Za chwilę w świątecznym klimacie powitamy Oławę.