Strona główna » Blog » Pluszowy Miś

Pluszowy Miś

25 listopada 2018

Przypomnijmy sobie naszego ukochanego misia z dzieciństwa. Miękki, puchaty, śnieżnobiały albo może brązowy, sztywny, z błyszczącymi oczami? Jaki by nie był, na pewno bardzo go kochaliśmy. Braliśmy go na podwórko, plac zabaw, gdzie huśtał się z nami, budował zamki z piasku i bawił w ganianego, a wieczorem kładliśmy go obok siebie na poduszce, by chronił nas przed nocnymi potworami. Były też inne misie: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek. Lubiliśmy spędzać z nimi wieczory, jak z najlepszymi przyjaciółmi.

Teddy Bear

Historia pluszowego misia sięga początku XX wieku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie. Podczas wyprawy został postrzelony mały niedźwiadek, który był tak rozkoszny, że prezydent postanowił go uwolnić. Cała sytuacja została zilustrowana w postaci komiksu. Wydarzenie zainspirowało producenta zabawek, który postanowił stworzyć maskotkę – pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było nawiązaniem do imienia prezydenta Roosvelta. Odtąd pluszowe niedźwiadki nieustannie podbijają serca dzieci na całym świecie.

Międzynarodowe Święto

25 listopada 2002 roku pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Wtedy też rozpoczęto świętowanie Dnia Pluszowego Misia. Warto z tej okazji zobaczyć, co słychać u naszego małego niedźwiadka. Czy nadal z nim śpimy? Czy leży zakurzony na strychu? Może trzeba zrobić mu małą operację i zaszyć parę rozdarć? Lub podarować go komuś w prezencie, by na nowo mógł cieszyć się zabawą z dziećmi? A może należałoby po prostu go przytulić i powiedzieć: „Dobrze, że jesteś”.

Podziel się dobrem

Dzień Pluszowego Misia to okazja do czynienia dobra. Podzielmy się wtedy tym, co mamy w sercu, dajmy komuś swój czas, nie bójmy się otworzyć na drugiego człowieka. Spójrzmy na niego i pomyślmy, że on, podobnie jak nasz ukochany pluszowy miś, może potrzebować przytulenia, troski, wspólnego spędzenia czasu. Może potrzebować nas.

Aleksandra Morozowicz
Wolontariuszka

Zostań Bohaterem Formuły Dobra

Możesz pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom, które nieuchronnie zmierzają do końca swoich dni, otoczone rodziną i naszą profesjonalną troską. Jesteśmy z nimi naprawdę.

Czy dołączysz do nas?

Przeczytaj inne wpisy na blogu

„Formuły Dobra” – wywiad cz. 2

„Formuły Dobra” – wywiad cz. 2

Zapraszamy do przeczytania kolejnej części wywiadu „Formuły Dobra” Pielęgniarka Ilonka (I): A jak Daniel zareagował na chorobę? Czy mu pani nie powiedziała? Nie, pani mu nie powiedziała na początku... Pielęgniarz Paweł (P): Ja go chyba zabierałem z doktorem, już nie...

czytaj dalej
„Formuły Dobra” – wywiad

„Formuły Dobra” – wywiad

Opieka nad dzieckiem z poważną i nieuleczalną chorobą jest trudne. Na szczęście istnieją takie miejsca jak domowe hospicja dla dzieci. Dzięki temu rodziny otrzymują potrzebne wsparcie. Poznajcie historię Daniela, który zmagał się z chorobą nowotworową. Zapisaliśmy...

czytaj dalej
Dzień Głośnego Czytania

Dzień Głośnego Czytania

Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 roku.  W tym dniu chcemy przypomnieć, jak ważne dla rozwoju dziecka jest czytanie mu na głos. Już od najmłodszych lat dziecko, słuchając czytanej przez...

czytaj dalej
5 sposobów na aktywny wypoczynek

5 sposobów na aktywny wypoczynek

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie korzyści wynikają z aktywnego spędzania wolnego czasu? Może taki rodzaj wypoczynku kojarzy Ci się z obowiązkowymi treningami? Nic bardziej mylnego.

czytaj dalej